Aktuality

Plán přípravyHrusice – Stříbrná Skalice 4:0 (2:0)          branky: Zoubek, Mlčák, Novák, Procházka J.

Poslední zápas sezóny probíhal tak, jak jsme doufali. Sestava se po utkání v Radonicích vrátila až na Píšu, který byl mimo republiku, to běžné podoby a na střídání jsme měli 5 hráčů. Sestava: Novák – Šmíd, Zahrádka (66´ Procházka J.), Vlk, Procházka A. (72´ Čoudek) – Staněk, Čihák, Janovský, Zoubek (78´ Kodad), Mlčák (87´ Hofta) – Blecha (78´ Strnad). Zápas nemá smysl nijak zvlášť hodnotit. Byli jsme po celou dobu lepší. Skalice v podstatě až na závěrečnou fázi neohrozila naší branku. My jsme naopak měli šancí dost, jen nám trvalo déle, než se ta první ujala. Soupeř nestíhal, což potvrzují i dvě jasné penalty. Vypíchnul bych možná chytrou ránu Zuba z půlky, která orazítkovala břevno a výstavní gól Jirky Procházky, který stanovil konečné skóre zápasu a také uzavřel za Hrusice účet letošního okresního přeboru.

V letošním ročníku se v některých zápasech projevila i nezkušenost, ale to je daň za budování mladého týmu. Trápilo nás více zranění než obvykle, což odnesla zejména obrana. Tuto činnost je třeba do příštího ročníku zlepšit a pokud se nám podaří udržet kádr, pak věřím, že bychom nemuseli mít se záchranou tolik potíží jako letos. To ovšem neznamená, že by si všichni, kdo se kolem hrusického fotbalu pohybují, nezasloužili ocenění. Vždyť už jen hřiště a okolí je zase o mnoho lepší (hřiště možná nejlepší) a fakt, že sestupují čtyři týmy a Hrusice se udrželi, je malé vítězství. Tak tedy: letos je dobojováno, příští sezóna za dveřmi. Mnoho úspěchů všem a pěkné léto J.

Radonice – Hrusice 5:1 (1:1) branka: Janovský

K předposlednímu zápasu letošního okresu jsme jeli do Radonic. V sestavě zalátané jako staré fusekle jsme chtěli důstojně vzdorovat soupeři z čela tabulky. To se nám dařilo v podstatě jen do poločasu. Sestava: Novák – Čihák, Zoubek, Vlk, Šmíd – Staněk, Procházka J., Janovský, Hofta, Pűschner – Čoudek. Od začátku jsme se snažili vycházet ze zajištěné obrany s výpady v podobě rychlých protiútoků. Domácí se zastřelovali díky šancím z průnikových přihrávek mezi naší obranu a dlužno podotknout, že se k zakončení propracovali mnohdy pohlednou kombinací. Nicméně až do 20´ vše skončilo na nepřesnosti v zakončení nebo na pozornosti obrany a brankáře. V útoku jsme se dostali k zakončení po narážečkách před pokutovým územím. Zakončení ovšem zlikvidoval domácí gólman. V inkriminované 20. minutě se nám ovšem zadrhla kombinace před pokutovým územím, míče se zmocnil domácí hráč a s přehledem skóroval. My jsme ovšem nesložili zbraně a díky valčíku Matyho mezi třemi protihráči a jeho přihrávce na volného Ujku, se nám podařilo vyrovnat. Domácí měli ještě do poločasu jednu tutovku. Ovšem z malého vápna netrefili zařízení. Po obrátce nás už ale Radonice na nějaký čas přitlačili k našemu pokutovému území. Tlačili se k zakončení a díky střele z hranice šestnáctky v 50´ strhli vedení na svou stranu. Nám se v této fázi zápasu nedařilo zachytávat rychlé akce domácích, kteří postupně přidali další tři branky. Směrem dopředu to ale ani od nás nevypadalo tak strašně, jak výsledek vypovídá. Za zmínku stojí povedené sólo Píši, kterému chybělo jen přesnější zakončení, tutovka Kuldy po sklepnutí míče Ujkou na malé vápno a jeho střela do brankáře a pak opět zakončující Píša, leč díky brankáři opět bez úspěchu.

V Radonicích jsme sice prohráli, ale kluci, kteří šli pomoct áčku, rozhodně nezklamali a nemají se za co stydět. Díky příznivým výsledkům z ostatních stadionů máme již před posledním kolem jistotu okresního přeboru i pro další sezónu a zápas proti Skalici si můžeme před závěrečnou rozlučkou v klidu užít. Kdo by to byl řekl před začátkem jara? J

Dobřejovice – Hrusice 3:1(2:1)  branka: Pűschner

O uplynulém víkendu jsme mohli udělat poslední krok k jisté záchraně, leč po asi nejhorším výkonu v sezóně se tak nestalo. Sestava: Novák – Blecha, Zahrádka (80´ Procházka J.), Čihák, Procházka A. – Zoubek – Staněk, Janovský, Mlčák, Pűschner – Strnad (65´ Šmíd). Přitom začátek nebyl špatný a po nákopu na soupeřovu bránu a dobrém čtení hry jsme šli díky Píšovi, který si obhodil brankáře, do vedení. Další průběh zápasu byl ovšem tragický. Domácí převzali nadvládu nad středem hřiště, my jsme ztráceli snad i ty nejjednodušší míče a posílali Dobřejovické do příležitostí, které ani sami nechápali. Celý zbytek první půle se schylovalo k pohromě. Ta přišla po několika nepřesných nebo chycených pokusech před koncem poločasu. Dvě střely po sobě z hranice velkého vápna od nikým nehlídaných ani nedostoupených hráčů si našly cestu do brány a to vždy podél tyčí. Jednoduchost, jakou domácí otočili skóre, byla až zarážející. Do druhé půle jsme vstoupili sice trochu aktivněji, ale nebyla to žádná hitparáda. Díky neschopnosti přihrát si míč na dva metry a podržet balón vepředu byla rozhodně zaměstnanější naše obrana. Z toho plynula zároveň i nervozita a také standardky okolo vápna. Obě největší příležitosti v podobě přímých kopů z hranice trestňáku zblokovala zeď. Když už jsme si nějakou tu šanci vytvořili, zastavil nás praporek asistenta z důvodu offsidu nebo útočného faulu. Impotence našich útoků tvořila čím dál větší tlak na naši obranu. Z jedné z hromady šancí přišel zákonitě trest, přičemž jsme branku domácím opět darovali. Útočník se dostal za obranu a i přes první chycenou střelu se díky volnosti v zakončení dokázal prosadit napodruhé. Zápas budiž mementem pro další naše představení.

Hrusice – Vyšehořovice 2:6 (1:2)      branky: Staněk, Strnad

Netradičně ve středu na náš skvostný plac přijel lídr soutěže a již před zápasem téměř jistý postupující celek Vyšehořovic. My jsme zápas brali spíše jako test možností do dalších utkání, ale určitě jsme nešli na hřiště prohrát. Sestava byla následující: Novák – Šmíd, Zahrádka, Čihák, Procházka A. – Staněk, Mlčák (85´ Procházka J.), Janovský, Zoubek, Blecha – Strnad. Od začátku se hrál fotbal ve velmi slušném tempu a oproti předpokladům jsme hostující obraně svými rychlými přechody do útoku notně zatápěli spíše my. Zejména aktivita a rychlost Matyho dělala zadákům problém. Bohužel se ale nejen v tomto utkání projevila značná sterilita při zakončení. Za první poločas jsme mohli po tutovkách Matyho, Ujky a Prochyho klidně vést a nikdo by se nedivil. Hosté ovšem všechny šance přečkali a sami si svou zkušeností vytvářeli příležitosti. První ještě Zahrada z branky vykopl. Pak ale Vyšehořovickým pomohla do sedla odpískaná penalta ve 26. minutě, jejíž proměnění trochu otupilo a psychicky srazilo naše snahy. O tři minuty později totiž po špatném zajištění v obraně hostující hráč vstřelil druhý gól. Nicméně jsme neustávali v aktivitě a odměnou byl kontaktní gól Matyho do šatny. Po přestávce se ukázala síla hostů, kdy v rozpětí 10 minut od 60´ do 70´ nasypali do naší sítě čtyři branky a bylo po zápase. My jsme sice stále byli zdatným soupeřem a povedlo se nám do konce zápasu ještě korigovat z penalty Mirečkem na 2:6, ale nic zásadního to neznamenalo. Výsledek průběhu zápasu neodpovídá, ale svědčí o zkušenosti a produktivitě budoucího účastníka krajské soutěže. My se musíme z utkání poučit a sledovat zejména nedělní duel v Dobřejovicích.

Hrusice – Velké Popovice 3:1 (1:1)          branky: Pűschner, Staněk 2x

Veledůležité utkání nás čekalo o uplynulém víkendu s horkým adeptem sestupu, mužstvem Popovic. Soupeř rozhodně nepřijel jako odevzdaný tým. Byl naopak velmi houževnatý soupeř. Naše sestava: Novák – Šmíd, Zoubek, Čihák, Procházka A. – Staněk, Janovský, Mlčák, Pűschner – Strnad (55´ Zahrádka), Blecha (86´ Procházka J.). A byli to právě popovičtí, kteří mohli udeřit jako první, ale svou první loženku ještě neproměnili. My jsme prozatím tápali a s výjimkou zahozené Ferdovi tutovky jsme se utápěli se v kličkách. Výsledkem byl první gól a to do naší sítě poté, co jsme nedokázali pohlídat propíchnutí za obranu. Hostující hráč si se situací poradil bez potíží. Nicméně ale bylo zřejmé, že hostům dochází síly a my jsme začali přebírat otěže zápasu do vlastních rukou. Měli jsme rázem více ze hry, ale branka nepřicházela. Až přišla chvíle Píši, který po krásném uvolnění po lajně prošel až před gólmana a poslal přihrávku před branku, kde si ji dezorientovaní obránci srazili do vlastní sítě. O přestávce jsme byli nabádáni ke klidu a trpělivosti. Zároveň jsme začali více kombinovat a to byl rázem se soupeřem konec. Hosté nevěděli kam dřív skočit a my si vytvářeli jednu šanci za druhou, nicméně ten kýžený druhý gól vstřelil Maty až v 66. minutě. O deset minut později přidal stejný hráč pojistku a i přes spoustu dalších šancí jsme se nakonec radovali „jenom“ třikrát. Doufejme, že tento plný bodový zisk nás nejen nakopne k dalším povedeným zápasům, ale také notně přiblíží k jistotě okresního přeboru v Hrusicích i pro další sezónu.

Kunice B – Hrusice 7:3 (3:1)  branky: Staněk, Mlčák, Janovský

Za teplého a slunečného počasí jsme jeli v neděli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát do Kunic. Úzký kádr nám příliš neumožňuje hýbat se sestavou a vzhledem k předchozím výsledkům to ani nebylo třeba. Sestava: Novák – Zahrádka (28´Procházka J.), Zoubek, Čihák, Procházka A. – Staněk, Mlčák, Janovský, Pűschner – Strnad, Blecha. Od začátku jsme tahali za kratší konec. Domácí byli pohyblivější, hýřili kreativitou a nápady, jak přelstít naší obranu. My naopak lacině přicházeli o míče a nedali si balón na dva metry. Z toho pramenily i šance Kunic, kdy první využili ve 26´ tečovanou střelou. Do poločasu jsme nechali soupeře vstřelit ještě další dvě branky, přičemž my jsme se zmohli pouze na korekci ve 45´. Karikatura na fotbal z naší strany pokračovala i ve druhé půli a nemá smysl se vracet jak ke gólům soupeře, ale ani k těm našim. Nezodpovědný výkon totálně degradoval heroické vystoupení z Úval a ze zápasu s Vyžlovou. Je třeba si opět ustlat na tvrdé zemi a poučit se z výprasku do dalších kol. V nich musíme získat potřebné body a pitvání v minulosti asi nepomůže.

Hrusice – Vyžlovka 2:1 (0:1)  branky: 2x Zoubek

Po venkovním dvojzápase, který přinesl nečekaný plný bodový zisk, jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Vyžlovky. Ke stálým marodům se přidal ještě Mára Šmíd, který byl ale pro nouzi nejvyšší připraven i přes nemoc na lavičce, stejně jako Tomáš Zahrádka a navrátilec Petr Novotný. Sestava byla následující: Novák – Procházka J., Zoubek, Čihák, Procházka A. – Staněk, Janovský, Mlčák, Pűschner – Strnad (55´ Novotný), Blecha. Utkání od počátku značně ovlivňoval silný vítr, který výrazně napomáhal týmu hrajícímu po větru. Díky tomu jsme se nemohli téměř celou první půli prosadit přes obranu soupeře. Ač hostům vítr v první půli foukal do zad, nevytvářeli si díky pozorné obraně příležitosti s výjimkou několika rohových kopů. Fotbal se hrál sice pohledný, rychlý, ale v podstatě jen od vápna k vápnu. Ve 35´ jsme soupeři nabídli zahrání přímého kopu. Ten Vyžlovka dokázala zužitkovat centrem a tečí hlavou za tyč. My jsme ale nepropadali panice. O půli se změnily strany a nyní foukalo směrem, který se nám líbil více. Téměř ihned po rozehrání jsme dostali šanci k přímému kopu my. Zub se nemýlil a vyrovnal. Soupeři viditelně docházely síly, z čehož pramenil i další faul a další trestňák, který opět Zub trefil dobře, nicméně zde zaslouží pochvalu za svůj zákrok hostující brankář. Ne už tak za své další účinkování. Ve snaze získat alespoň bod natahoval rozehrávání akcí až neúměrně. Hosté již nemohli, což potvrzuje i fakt, že za celou druhou půli vystřelili hráči Vyžlovky jen jednou. My jsme naopak získávali čím dál větší tlak. Když už se zdálo, že další branka nepadne, přišlo v 94´ rozuzlení v podobě rozehrání rohového kopu na velké vápno, kde se Zub prezentoval výstavní střelou a nedal brankáři sebemenší šanci. Strhl tak vítězství na naši stranu, což dost nelibě nesli hosté jak na hřišti, tak na lavičce. To je ale asi tak všechno, co zejména ve druhé půli předvedli. Kdo na zápase byl a je alespoň trochu soudný, udělá si obrázek sám, kdo byl lepší a kdo tedy zaslouženě zvítězil.

Zápy B – Hrusice 2:3 (1:1)      branky: Staněk, Pűschner, JanovskýNetradičně ve středu jsme jeli na hřiště Zápské rezervy. Po víkendovém utkání jsme nemohli počítat s Schulim, který se přidal k naší již dostatečně početné marodce. Sestava byla následující: Novák – Šmíd, Zoubek, Čihák, Procházka A. – Staněk, Mlčák, Janovský, Pűschner – Strnad (70´ Procházka J.) Blecha. Od začátku se hrál vcelku pohledný fotbal. První příležitost dostali domácí díky přímému kopu. Střelu vytlačil náš brankář mimo tyče. My jsme se dostávali do zakončení spíše střelami zpoza vápna, leč většinou nepřesně. To byl ale i případ střel domácích. V 25´ vymyslel Zdenda přihrávku za beky, kterou pochopil Maty a dokázal před vybíhajícím brankářem usměrnit míč do sítě. V dalších minutách se z našich kopaček vytratila kvalita a naopak více ze hry měli Zápští. Ve 35´ zahrávali domácí přímý kop, z něhož padl vyrovnávací gól. Do půle se již nic nestalo. Druhý poločas nás soupeř přitlačil před naši branku, z čehož pramenila série příležitostí, ale buď díky bezchybné práci obrany a brankáře nebo vlastní nepřesností, neskórovali. My jsme reagovali šancemi z rohů nebo přímých kopů, ale ani jedna Ujkova hlavička se do branky nevešla. V 75´ se domácí ujali vedení brankou z hlavy po centru ze strany. My jsme ale zareagovali nejlépe, jak jsme mohli. Píša se postavil k přímému kopu z hranice dvaceti metrů, brankář udělal úkrok za zeď a Vláďa svou střelu nasměroval na druhou stranu. A aby bylo ještě veseleji, pohladilo o tři minuty později naše mužstvo oko diváka lahodnou kombinací na jeden dotek a po ose Zdenda – Píša – Ujka, dokončil posledně jmenovaný obrat v utkání. Druhá výhra zvenku během tří dnů nám velice pomohla, ale ještě není konec. Je třeba se soustředit na další zápasy a jít vytoužené záchraně naproti.
Úvaly B – Hrusice 1:3 (0:1)    branky: Janovský, Procházka A., Pűschner

Za krásného počasí jsme v neděli odehráli další utkání na hřišti soupeře, konkrétně v Úvalech s místní rezervou. Vzhledem k historii vzájemných zápasů se rozhodně nejedná o místo, kam bychom jezdili rádi. Vždyť jsme zde snad nikdy neurvali ani bod, natož abychom vyhráli. To vše měla změnit naše sestava: Novák – Schulz (30´ Šmíd), Zoubek, Čihák, Procházka A. – Staněk, Mlčák, Janovský, Pűschner – Strnad (83´ Procházka J.), Blecha. A začátek se opravdu vyvedl na jedničku. Ihned první naše akce a Ujka se nerozpakoval a luxusní šibenicí otevřel skóre zápasu. V průběhu krátké chvíle jsme zahrávali dvě standardní situace a i tyto centry volaly po vstřelení dalšího gólu, leč neúspěšně. K ojedinělým akcím se dostali i domácí. Střelu z 20 metrů náš brankář kryl a uvolnění do velmi nadějné pozice nedokázal domácí hráč využít a sám se o šanci připravil přemírou kliček. Ve 30´ se zranil Šulcik tak, že musel odstoupit. Do konce poločasu se nic zásadního nestalo. Druhá půle začala šancí domácích, nicméně našeho brankáře nepřekonali. Ihned vzápětí natáhl Prochy k další střele zpoza vápna a míč doplachtil až do sítě. Následně se k zakončení hlavou dostal Maty. Nemířil však přesně. Další akce vznikla před naší brankou. Domácího hráče jsme nechali otočit na penaltě a ten vstřelil první branku domácích. Pak ale následovaly šance pouze od nás. Matymu se nepovedlo umístit další zakončení hlavou, Filous ani Ujka také netrefili. Pět minut před koncem uvolnil Bleška Filouse, který se protáhl podél brankové čáry a předložil tutovku Píšovi. Ten zakončil pohlednou akci naším třetím gólem a definitivně zlomil odpor domácích. Refrén hymny Úval byl naplněn pouze částečně. Tři branky opravdu padly, leč k naší radosti do sítě domácích a my si vezeme zasloužené body zvenku.

Hrusice – Mukařov 2:2 (1:1)  branky: Blecha F., Pűschner

Krásné počasí, výborně připravené hřiště a souboj o hodně skýtal tuto sobotu předpoklad pro zajímavý zápas dalšího kola okresního přeboru s mužstvem Mukařova. Soupeř na jaro notně obměnil kádr, s čímž přišly také lepší výsledky a poslední místo v tabulce kvalitám mužstva rozhodně neodpovídá. My jsme oproti minulému týdnu změnili rozestavení hráčů a nastoupili jsme v této sestavě: Novák – Schulz, Zoubek, Čihák, Procházka A. – Staněk, Mlčák, Janovský, Pűschner – Strnad (75´ Procházka J.), Blecha F. A začátek byl jako o pouti. První akce hostů znamenala díky naší nedůslednosti také první gól. Vzápětí dostal Filous luxusní přihrávku mezi obránce a bezpečně proměnil svůj únik v první mistrovskou branku v hrusickém dresu. Dále hra probíhala ve velmi slušném tempu, nicméně více ze hry jsme měli my, z čehož plynuly i další šance. Ferda se dostal k odraženému míči, ale nedokázal se v rychlosti otočit a zacílit, Ujka měl další příležitost, ale bohužel od Ferdovi špičky se míč odrazil nad Mukařovskou bránu, Fanda svou bombu opřel pouze do skrumáže před brankou, kde se zastavila. Hosté zahrozili pouze jednou, ale střela šla hodně mimo branku. Do druhé půle jsme šli s úmyslem trpělivě dobývat branku soupeře a proměnit alespoň některou z loženek. To se nám povedlo díky proměnění pokutového kopu za jasnou ruku bránícího hráče. Úspěšným exekutorem byl Píša. Soupeř se nadechl k náporu, ze kterého si vypracoval postupně několik šancí. První příležitost odvrátil Šulcik zákrokem na hraně velké vápna, druhou sám připravil soupeři Honza, ale naštěstí stihl míč skrýt včas do rukavic. K vyrovnání se soupeř dostal ale velmi lacino, když se nikým nehlídaný hráč ocitl sám před Honzou a nedal mu šanci. Poslední příležitost zlikvidoval náš brankář po prudké střele soupeře ve spolupráci se Zubem a soupeři se tudíž rozešli smírně 2:2. Velmi kvalitní utkání se muselo divákům líbit. Nasazení obou mužstev a předváděná hra splňovala do puntíku parametry těch lepších zápasů okresního přeboru. Nám ale bohužel přinesla jen bod, což je při našem postavení v tabulce stále málo. Nezbývá, než se o další bodový zisk poprat v dalších kolech

Louňovice – Hrusice 5:1 (1:0)            branka: Janovský

K velmi důležitému utkání jsme jeli v sobotu na hřiště Louňovic. Vzhledem k tomu, že soupeř byl také namočený v sestupových vodách, potřebovali jsme nutně bodovat. Díky zraněním jsme nastoupili opět v pozměněné sestavě: Novák – Schulz, Procházka A., Blecha M. (54´ Procházka J.), Čihák, Pűschner – Staněk, Janovský, Mlčák – Zoubek, Blecha F. Nezačali jsme vůbec zle. Hned první šance byla z kategorie vyložených. Zdenda se ocitl sám před domácím brankářem. Bohužel branka nepadla. Na druhé straně se nepodařilo ani domácím zužitkovat tutovku, kdy z náběhu louňovický hráč jen těsně přestřelil branku. Po celý zápas nám činili potíže rychlé výpady domácích hráčů, kdy se jim ve dvacáté minutě jeden z nich podařilo zužitkovat. Vedení domácích nás ale nesrazilo a také my jsme si vytvářeli dobré pozice pro vstřelení gólu. Leč ani Ujka z náběhu, ani Zub z trstňáku brankáře nevyzkoušeli. Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním otočit výsledek v náš prospěch. A začalo to dobře. Maty unikl po pravé straně a poslal ostrý míč před bránu. Zde Ujka s přispěním gólmana dokázal vstřelit vyrovnávací branku. Jak se ale ukázalo, byla to naše labutí píseň. Za celý druhý poločas jsme se nedokázali dostat k zakončení. Naopak domácí využili naší ztráty míče a svého volného hráče na půlící čáře. Ten si při zakončení poradil a domácí opět vedli. Následně z více než sporného offsidového postavení přidali třetí gól. To byla sprcha, ze které jsme se již neprobrali a do konce utkání jsme domácím umožnili vstřelit další dvě branky. Utkání se nám nepovedlo, nicméně je třeba se soustředit na výkon v dalších zápasech a o výsledky se porvat.

Sibřina – Hrusice 1:2 (1:2)            branky: Pűschner, Schulz

Za chladného a nevlídného počasí jsme jeli v neděli do Sibřiny k dalšímu utkání přeboru. Do sestavy již nemůžeme počítat se Samem a Kubou, kteří odešli do Kunic. Opačným směrem putoval Zub. Sestava: Novák – Schulz, Zahrádka, Čihák (30´ Blecha M.), Procházka A. – Staněk (89´ Procházka J.), Mlčák (88´ Šmíd), Janovský, Pűschner – Zoubek, Blecha F. Sobotní výsledky ostatních konkurentů v boji o záchranu nám moc nepomohly a pokud jsme se chtěli udržet na dostřel těmto týmům, museli jsme v tomto zápase naplno bodovat. A začátek byl opravdu skvělý. Ve 3´ Zub dloubákem za obranu vyzval Píšu, který se tváří v tvář domácímu brankáři nemýlil. O necelých deset minut později bylo ještě veseleji, to když Schulzik zakončil pohlednou akci svým prvním gólem v hrusickém dresu. Do té doby jsme soupeři nic nedovolili. Bohužel místo toho, abychom pokračovali v nastaveném rytmu, došlo z naší strany k uspokojení a začali hrát domácí. První příležitost nedokázal domácí hráč nasměrovat do brány, druhou šanci s námahou zlikvidoval Honza. Následně dostali domácí příležitost zahrávat přímý kop. Míč se snesl k nikým nehlídanému hráči, který snížil. Psala se 35 minuta a rázem jsme se klepali o výsledek. Do přestávky jsme ještě my i domácí nastřelil po jedné tyči. Druhá půle byla z naší strany notně upracovaná. Na balónu byli spíše sibřinští, nicméně až na jednu střelu z hranice velkého vápna, která se do branky nevešla, nic nevymysleli. My naopak hrozili z rychlých protiútoků, které ale často končili offsidem. V 65´ jsme vedli akci po levé straně. Následný centr se ale bohužel nepovedlo Filousovi lépe usměrnit. Představením pro jednoho herce bylo až úsměvné snažení domácího kapitána o penaltu, které mu ale rozhodčí ani jednou nezbaštil. Sice se válel a řval, jako kdyby ho srazil vlak, ale kýženého záměru nedosáhl. V 70´ Píša překvapil snad všechny, včetně brankáře, když nádherně trefil téměř z nulového úhlu míč do tyče. Do konce utkání jsme si veškeré domácí akce zkušeně pohlídali a dovedli jej do zdárného konce. Tři body z tohoto zápasu jsou nesmírně důležité, ale je třeba bodovat i nadále. Velké poděkování patří i divákům, kteří nás ani v takto sychravém počasí nenechali na holičkách. Děkujeme!!

Hrusice – Kostelec u Křížků 1:3 (0:1) branka: Janovský

Utkání s týmem z předních míst tabulky mělo prověřit, jak na tom jsme. Po předchozím duelu v Mnichovicích se zřejmě na delší dobu zranila stálice zadních řad Novotňák a tak bylo nutné provést určité změny. Sestava: Novák – Schulz, Zahrádka, Čihák (67´ Al Obaid S.), Blecha M., Pűschner – Staněk, Mlčák, Janovský, Procházka A. (69´ Šmíd) – Blecha F. Kostelec nezůstal nic dlužen svému postavení v tabulce a od začátku nás zatlačil do obrany. Ta ale pracovala bezchybně a nepustila hosty do zakončení. To vše až do 25. minuty, kdy jsme na útočné polovině přišli o míč, a z rychlého protiútoku se hosté prosadili. Stav 0:1 vydržel do přestávky, přestože jsme i my měli pár příležitostí dostat se k zakončení. Druhá půle, ač se to podle výsledku nezdá, byla z našeho pohledu lepší. Vytvořili jsme si několik vyložených šancí, ale postupně všichni aktéři ztroskotali na výborném brankáři. Ani Honza se ve druhé kleci nenudil a pochytal také několik loženek, nicméně přišla kritické pětiminutovka. V 70´ a 74´ se hosté dostali do trháku a po našich chybách přidali další dva góly. Náš čestný úspěch zaznamenal těsně před koncem Ujka z penalty po faulu na Sama. Více už jsme ale nestihli a Kostelec odvezl všechny body. Dojem jsme ovšem nezanechali špatný. Bojovnost a odhodlání čišelo ze všech na hřišti i na lavičce. Za předvedený výkon se stydět nemusíme. Jen je třeba pokračovat a věřit, že si i k nám štěstí najde cestu.

Mnichovice – Hrusice 2:2 (2:1)          branky: 2x Janovský

První jarní kolo nás přivedlo na hřiště sousedů nejen zeměpisných ale i podle tabulky soutěže. Již před zápasem bylo na první pohled zřejmé, že Mnichovice před jarní částí nezaháleli a notně svůj tým obměnili. Ani my jsme nezůstali pozadu a nastupovali jsme s cílem urvat nějaké body a udržet soupeře v tabulce za sebou. Sestava pro toto utkání byla následující: Novák – Schulz (85´ Procházka), Novotný (88´ Strnad), Zahrádka, Šmíd (46´ Al Obaid S.) – Blecha M. (52´ Čihák) – Staněk (60´ Al Obaid J.), Mlčák, Janovský, Pűschner – Blecha F. Začátek zápasu byl opatrnější z obou stran, nicméně domácí postupně získávali převahu a vytvářeli si i šance. Po jedné z nich se dostali k zakončení, ale i díky většímu úhlu trefili jen našeho brankáře. Ani po chvíli zahrávaný přímý kop si cestu do brány nenašel. Ve 25´ domácí zahrávali roh, po kterém se hlavou již prosadili a otevřeli účet utkání. Na druhé straně se k zakončení dostal po centru zleva Schulzik, ale bohužel nedokázal míč lépe zkrotit. Ten pak skončil mimo branku. Ve 30´ bylo ještě hůře. Domácí hráč se individuálně prosadil a šťastně trefil mezi nohy Honzy. Paradoxně nás tato situace nabudila a domácí ukolébala. Ještě do přestávky Ujka proměnil přihrávku za obranu v gól naděje. Druhou půli jsme byli již lepším týmem a jak předváděná hra, bojovnost, nasazení, tak i šance volali po vyrovnání. Velmi blízkou k tomu měl Fanda Čihák, ale jeho zakončení skvěle zneškodnil domácí gólman. Po chvíli se ke slovu dostali opět Mnichovice nepříjemným trestňákem, který naštěstí v brance neskončil. Do konce zápasu proběhlo několik závarů před oběma brankami. Přišla 90´ a my jsme zahrávali přímý kop. Krásný centr se snesl přímo na hlavu Ujky, který se nemýlil a zajistil vyrovnání. V nastavení ještě domácí volali po penaltě po střetu Blešky s domácím útočníkem, nicméně rozhodčí, správně, ji ani náznakem nepřipustil. Bod z Mnichovic jistě bereme, ale je to jen začátek důležitých jarních bojů.