Fotbalové naděje TJ Sokol Hrusice překvapily

Zářijové Seterm Velké finále turnaje E.ON Junior Cup pro fotbalisty do 10 let bude mezi čtyřicítkou zúčastněných čítat i tým TJ Sokol Hrusice. Mužstvo ze středních Čech vyhrálo čtvrtou kvalifikaci ve Strakonicích. Ve finále porazilo Tatran Prachatice 2:0.  

V pořadí čtvrtým kvalifikantem se po FK Ústí nad Labem, SKP České Budějovice a AC Sparta Praha dívky stali hráči TJ Sokol Hrusice. Na Seterm Velkém finále se Středočeši utkají s kompletní českou špičkou a zahraničními hosty. „V jednání jsou týmy z Německa, Francie, Rumunska a dalších států. Více odtajníme po kvalifikacích, které skončí v polovině června,“ řekl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek.

Malí fotbalisté Hrusic vyhráli s bilancí tří výher, jedné remízy i prohry základní skupinu B a postoupili do nadstavbové skupiny o semifinále. V ní přidali další tři výhry a do play-off šli z prvního místa. V semifinále pak vyřadili Admiru Praha 2:0 a stejným poměrem porazili ve finále i Tatran Prachatice.

„Podali jsme vynikající, možná až překvapivý výkon. Kluci si sáhli až na dno. Turnaj měl vynikající organizaci a byl skvělý. Odjíždíme maximálně spokojení,“ uvedl trenér TJ Sokol Hrusice Matouš Staněk. Spolu se svým týmem se Staněk představí na závěrečném turnaji Seterm Velké finále, který se odehraje 8. až 10. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném. Hlavní cena pro vítěze je cesta za Janem Kollerem do Monaka.

Nejlepší hráči turnaje:
Brankář: Aneta Bačová (SK Slavoj Volyně)
Hráč: Miroslav Vaněček (TJ Blatná)
Střelec: Matěj Lojík (FC Písek)

https://www.facebook.com/HrusiceFotbal/