Aktuality

Turnaj Vyžlovka 22. května 2016

Dne 22. května jsme se za doprovodu krásného, letního počasí sešli na hřišti Vyžlovky, aby jsme zde odehráli zápasy proti týmům Vyžlovky, Světic/ Stránčic, Hovorčovic, Čelákovic a Zelenče. Nastoupili jsme v této sestavě: kapitán Matěj Tesařík, golman Adam Hajný, Kačka Hajná, Jakub Sklenář, Vojta Sklenář, Ondra Kopecký, Zdeněk Frinta. Na turnaj jsme se důkladně připravovali a na hřiště jsme nastupovali s tím, že se nenecháme položit na záda. Byli jsme plni síly a naděje na lepší budoucnost. A věřte, když to v sobě máte, jde pak cokoliv, i to, co se nám zdá nemožné. První zápas jsme hráli proti Čelákovicím a zde ještě bylo znát, že se teprve “ rozkopáváme.“ Hra byla v pomalejším tempu a hráči na obou stranách se tak trochu rozkoukávali. Každopádně, neusnuli jsme na vavřínech a vykopali si výsledek 4 : 0 pro nás. Poté jsme se stanuli proti obávaným Hovorčovicím v jejich plné sestavě a pánové nás ztrestali třemi góly, výsledek tedy 3 : 0 pro soupeře. Tato hra nás měla dostat možná na kolena, ale v nás se najednou probudila naše bojovnost a odhodlanost a dalším soupeřům jsme již šanci nedali, Světice/ Stránčice jsme porazili s výsledkem 2 : 1. s Vyžlovkou jsme předvedli úžasnou hru, plnou napětí, akcí a pěkných střel a nakonec ji porazili 3 : 1, ani poslední Zeleneč nás už nezastrašila, i když se hoši hodně snažili. Naše odhodlanost však byla větší a s napětím všech sil jsme si dali krásných šest gólů, kluci nám to vrátili pouze jediným, výsledek 6 : 1. Odcházeli jsme z trávníku tentokrát se vztyčenými hlavami a krásné druhé místo jsme ihned oslavili na hřišti nejen naším vítězným pokřikem, ale také písní od Jaromíra Nohavici “ Kozel ,“ která nás vždy pobaví. Byl to úžasný pocit, dostat se opět dopředu a dělit se s kamarády o tuto chvíli radosti. Za to nám to úsilí stojí.. Za mladší hrusickou přípravku P.T.

Přípravka – Turnaj Světice 30. dubna 2016

V sobotu 30. dubna jsme se zúčastnili dalšího turnaje, tentokrát ve Světicích. Už od  začátku bylo jasné, že to  bude velmi náročné, jelikož někteří z nás se v týdnu zúčastnili atletické olympiády a fotbalového turnaje za svou školu a byli dosti oslabeni. První zápas se odehrával ve velmi dramatickém duchu, hráli jsme proti nejsilnějšímu soupeři, TJ Hovorčovicím. Na tento zápas jsme vydali své poslední síly a výsledek 3 : 3 byl pro nás příjemným úvodem, doposud nad námi Hovorčovice vyhrávaly. Nicméně, byl to první, ale bohužel i poslední příjemný okamžik turnaje. V dalším utkání proti SK Vyžlovce nám už síly došly a na tohoto  jinak slabšího soupeře, jsme tentokrát nestačili. Zápas skončil 2 : 1 pro Vyžlovku. Poté jsme odehráli utkání proti domácím Světicím s výsledkem 7 : 4 pro soupeře. Dostali jsme zde pár pěkných šancí, které bychom za normálních okolností jistě proměnili, avšak tentokrát jsme využili pouze čtyři a soupeři dali náskok třemi brankami. Když jsme nastupovali proti SK Zelenči, měli jsme jednoho ze skvělých obránců, Ondřeje Kopeckého, indisponovaného, ozvalo se mu zranění kotníku z předešlých dnů. I tak na hřišti zůstal a zápas odehrál, za což mu patří velký dík. Oslabení tady bylo však nejzřetelnější a my si odnášeli prohru 9 : 0. Při posledním zápase proti SK Čelákovicím jsme už byli natolik fyzicky, ale i psychicky unaveni, že jsme ani zde nepodali dobrý výkon a zápas končil naší  prohrou 6 : 1. I když jsme se tentokrát propadli hluboce dolů a skončili na posledním místě, i z této prohry jsme se dokázali poučit. Víme, že teď bude těžké obhájit si opět přední příčky v tabulce a také, že soupeři jsou nyní “ na koni,“ ale my jsme si jisti, že vše opět doženeme a příště u nás v Hrusicích 14. května  potvrdíme, že máme na to být jedni z nejlepších. Přijďte se podívat a podpořit nás.

Přípravka – Turnaj v Hovorčovicích

Milí příznivci fotbalu, tak nám opět začala turnajová sezóna a my, nyní již hráči  elity, jsme se v neděli 3. dubna zúčastnili turnaje v Hovorčovicích.  Sešly se zde také týmy z Čelákovic, Vyžlovky, Světic / Stránčic a Zelenče. První zápas jsme nastoupili v bojovném duchu proti Vyžlovce. Nenechali jsme nic náhodě a bojovali od prvního okamžiku. Brzy se dostavila odměna v podobě pěti krásných branek. Soupeř si však nenechal nic líbit a zasadil nám nakonec jen o jeden gól méně. Výsledek 5 : 4  byl opravdu tvrdě vybojovaný a zasloužený. Poté jsme odehráli utkání proti Zelenči, protivníkovi, o kterém jsme neměli žádné tušení, jak se k zápasu postaví a na kolik je připravený vyhrát. Souboj byl plný napětí a nervozity z neznámého soupeře. Byli jsme zklamáni, když jsme ze hřiště odcházeli s prohrou 5 : 2.  Ale to horší mělo teprve přijít. Stáli jsme tváří v tvář proti hráčům Hovorčovic a snažili se vyčíst z výrazu soupeře jeho myšlenky. To, že vzápětí dostaneme pěknou „nakládačku“, jsme si nechtěli vůbec připustit. Realita však byla daleko tvrdší a my nevstřelili jediný gól, soupeř nás porazil pěti góly, výsledek tedy 5 : 0. Více jak prohra nás ale rozzuřil fakt, že domácí rozhodčí nepísknul faul na naši jedinou hráčku, poté co do ní vší silou strčil jeden z hráčů Hovorčovic. Tady bylo na místě nejen uznání faulu, ale také omluva, proč se tedy učíme o fér hře a slušnosti??Po krátké pauze jsme odehráli utkání se Světicemi/ Stránčicemi, zde jsme si napravili reputaci výsledkem 4 : 2 pro nás a byl k vidění pěkný, vyrovnaný souboj bez jakékoliv nervozity.Poslední zápas proti nám stanul opět  nový soupeř, a to Čelákovice. Zde jsme využili všech šancí a s dobrým pocitem odcházeli ze hřiště s výsledkem 7 : 3 pro nás.Tentokrát nebyly výsledky vyhlášeny, ale podle celkového počtu branek  jsme se umístili na pěkném třetím místě. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš hráč s číslem 10, Matěj Tesařík, gratulujeme! A jaké jsou naše pocity teď po turnaji? Je nám všem jasné, že musíme zabrat, ale víme, že když něco opravdu člověk chce a jde si za tím, může na konci cesty vyhrát. Bez snažení tuto možnost nemá. My vyhrávat chceme, takže se vydáváme na složitou cestu a budeme se co nejlépe snažit dojít až do konce.